טקס בר מצווה בבית הכנסת

טקס בר מצווה בבית הכנסת

מה כולל החלק הדתי של טקס בר מצווה? מה עוד מותר לעשות בבית הכנסת? וכיצד תקיים לבנך טקס עלייה לתורה בלתי נשכח?

טקס בר מצווה בבית הכנסת הוא טקס מרגש אשר גם משפחות שאינן מגדירות עצמן דתיות או אפילו מסורתיות, מקפידות עליו. המעבר בין הילדות לבגרות כולל את הטקס המרשים בו הנער לומד על מקורותיו, חווה את לימוד התורה והפרשה שלו ומכין עצמו לעמידה מול חבריו וקרובי משפחתו. עבור רוב הילדים מדובר בהליך טבעי אך ישנם ילדים ביישנים במיוחד שזקוקים לעידוד ותמיכה גם לאורכו.

מה כולל טקס בר מצווה בבית הכנסת

טקס בר מצווה בבית הכנסת כולל את קריאה בתורה וקריאת הפרשה על ידי חתן בר המצווה. החוגג לא אחראי לכל הקריאה בבית הכנסת אלא על חלקו בלבד והוא מתכונן לקראת חלק זה זמן רב מראש ומקבל ליווי אישי לצורך כך. בסיום הקריאה נהוג ברוב המקומות להשליך סוכריות כאות למזל טוב והכנסת שמחה נוספת לאירוע.

סיום העלייה – יותר מרק אוכל

בסיום העלייה ולאחר הכנסת ספר התורה וסיום התפילה, נהוג לערוך ארוחה בבית הכנסת ולהגיש אותה גם לאורחים שהגיעו במיוחד לציין את האירוע המרגש אך גם להזמין כלל את המתפללים הפוקדים באופן קבוע את בית הכנסת. משפחות רבות בוחרות מעבר לשלב טקס בר מצווה בבית הכנסת לציין גם את הפן האישי, להגיד כמה מילים על הילד שהפך לנער, להודות למשפחה ולחברים ונותנות לחתן בר המצווה להגיד מילים אישיות משלו.

שילוב זמר פייטן לאורך הטקס

באפשרותך לבחור להפוך את האירוע ליחיד במינו ולשלב בו אלמנטים שונים מן המסורת היהודית. זמר פייטן יכול להשתלב בתוך טקס בר מצווה בבית הכנסת. הוא יכול להיות לצד חתן בר המצווה, לעודד אותו בדבריו וללוות את היום כולו תוך שהוא מקפיד על כל פרטי הטקס וחיבור אל מורשת ישראל.

ליצור טקס בר מצווה בבית הכנסת שיהיה יחיד ומיוחד

הזמר, פייטן אסף שפר, מתמחה בטקסי בר מצווה. כולו המיוחד נוגע באורחים, היחס האישי ותשומת הלב שהוא נותן לחוגג, מסייע לו להיות נינוח ובטוח בעצמו. לבירור פרטים ועלייה לתורה שנחרטת היטב בזיכרון, כל שעלייך לעשות הוא ליצור קשר.